İnadına Aşk Pembe Barutçu - Bilge Şen Kimdir?

Reklamlar
İnadına Aşk Pembe Barutçu
İnadına Aşk dizisinde aksi ve yaşlı teyze Pembe Barutçu rolünde izleyeceğimiz Bilge Şen hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulacaksınız. Çok genç yaşta kocasını kaybeden Pembe Sultan tek oğluyla hayata tutunma çabasını büyük bir kuvvetle vermiştir. Karadeniz’in güçlü kadınının en büyük örneği olan Pembe Sultan, önce gelinini ardından oğlunu da kaybedince, tüm hayatını torunlarına adamıştır ikinci kez. Pembe Sultan’ın karakterinde tek bir doğru vardır. “Ben asla yanlış olmam.” O her zaman haklıdır. Nokta. Trabzon’dan başka bir şehire gitmeyen, yayalasından bile zor inen Pembe Sultan, günün birinde minik torunu Doruk’tan aldığı bir haberle İstanbul’a gelme kararı alacaktır ve bu karar aile içindeki her bireyin hayatında müthiş eğlenceye, heyecana, maceraya yol açacaktır. Bu serüvende de Pembe Sultan’dan nasibini en çok bir İstanbul beyefendisi olan Süreyya Bey alacaktır.

Bilge Şen Kimdir?

İnadına Aşk Dizisi Pembe katakterini canlandıracak olan oyuncu Bilge Şen, 1945 yılında Ege'nin incisi İzmir'de dünyaya geldi. 1963 yılında Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünü bitirdi. Aynı yıl, Arena Tiyatrosu'nda başladığı oyunculuğunu Gen-ar, Ulvi Uraz, Devekuşu Kabare, Dostlar, Gülriz Sururi - Engin Cezzar vb. topluluklarda sürdürdü. 1979'da Devlet Tiyatrosu'na girdi. Önce Ankara'da, sonra İstanbul'da sahneye çıktı. Bilge Şen, "Gölge Ustası"ndaki rolüyle 1982 yılında Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı. Çağan Irmak'ın Kabuslar Evi serisinde emlakçı rolünü üstlendi. Ayrıca Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde Türkçe seslendirme yapmıştır. Bilge Şen, Çağan Irmağın Kabuslar Evi Serisinde Emlakçı Sema Hanım karakteriyle de izleyicilerin beğenisini toplamıştır. Bilge Şen son olarak İnadına Aşk Dizisinde Pembe Hanım rolüyle Karadenizli huysuz bir kadını canlandıracak.

İnadına Aşk Pembe Kimdir Gerçek Adı Ne, İnadına Aşk Dizisi Bilge Şen Biyografisi, İnadına Aşk Dizisi Pembe Barutçu, İnadına Aşk Dizisi Nene Karakteri Kim
Reklamlar
İnadına Aşk Pembe Barutçu - Bilge Şen Kimdir? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: DO Admin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder